Studentu izlase Universiādē: uzvara un zaudējums

21.08.2017

Dalīties

Latvijas studentu izlase Ķīnas Republikas (Taivanas) galvaspilsētā Taibejā notikušo Universiādes turnīru sākusi ar uzvaru pār Taivanas komandu (75:56) un zaudējumu Meksikas vienībai (77:85).

Spēlē ar mājiniekiem latvieši jau pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā (12:4) un turpinājumā pakāpeniski pieaudzēja pārsvaru, neļaujot Taivanas komandai apdraudēt uzvaru. Jānim Eidukam 16 punkti, 9 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles), Renāram Birkānam 10 + 7 atlēkušās + 5 rezultatīvas piespēles), Linardam Jaunzemam 10+9+4, Edgaram Lasenbergam 10+8+4, Robertam Krūmiņam 9+8 atl., Kārlim Lasmanim 8, Rihardam Bērziņam 5, Kristapam Pļavniekam 5, Dmitrijam Minajevam 2.

Arī spēlē ar Meksikas komandu latvieši sākumā pārņēma vadību (10:5) un otrajā ceturtdaļā uz brīdi pat sasniedza deviņu punktu pārsvaru, taču līdz lielajam pārtraukumam meksikāņi izlīdzināja rezultātu (41:41). Otrajā puslaikā vadībā ar nelielu pārsvaru lielākoties bija meksikāņi, lielāko pārsvaru sasniedzot līdz ar beigu signālu – 78:85 (22:20, 41:41, 58:61).

Latvijas komandai Kristaps Pļavnieks guva 20 punktus (7 piespēles), Guntis Sīpoliņš 13, Kārlis Lasmanis 13, Linards Jaunzems 11 (7 atl.), Roberts Krūmiņš 8 (7 atl.), Jānis Eiduks 8, Edgars Lasenbergs 3, Pēteris Rēķis 2, Renārs Birkāns, Rihards Bērziņš.

Nākamo spēli Latvijas komanda aizvadīs otrdien agri no rīta, pulksten 7:30 tiekoties ar Serbijas studentiem.

Citās spēlēs: Meksika – Korejas Republika 94:97, Ungārija – Serbija 62:70, Serbija – Korejas Republika 91:64, Ķīnas Republika – Ungārija 75:61. Pēc 2 kārtām: Serbija 2-0, Latvija 1-1, Meksika 1-1, Ķīnas Republika 1-1, Korejas Republika 1-1, Ungārija 0-2.

Pirmo divu vietu ieguvēji cīnīsies par 1.-8.vietu, divas nākamās komandas – par 9.-16.vietu, divas pēdējās – par 17.-24.vietu.

Latvijas studentu basketbola izlases startu Universiādē nodrošina uzņēmums ”LNK Group”.