Studentu izlasei uzvara pār korejiešiem; ceturtdaļfinālā ar Vāciju

25.08.2017

Dalīties

Latvijas vīriešu studentu basketbola valstsvienība galvenā trenera Gunta Endzela vadībā pasaules Universiādē Taivānā grupas turnīra pēdējā piektajā spēlē izcīnīja trešo uzvaru, pieveicot Korejas Republikas studentus – 97:61 (16:18, 35:38, 45:50).

Komandas vieta noslēguma tabulā bija atkarīga no pēdējās spēles Serbija – Ķīnas Republika rezultāta. Pēc serbu uzvaras trijām komandām bija vienāds uzvaru skaits un labāka punktu bilance savstarpējās spēlēs otrajā vietā izvirzīja latviešus.

Ceturtdaļfinālā svētdien, 27.augustā, plkst.12:30 jāspēlē ar B grupas otro labāko komandu Vācijas studentu izlasi. Vēl ceturtdaļfinālā spēlēs Serbija – Somija, ASV – Izraēla un Lietuva – Argentīna.

Spēlē ar korejiešiem Latvijas basketbolisti izšķirošo pārsvaru nodrošināja jau otrajā ceturtdaļā, pirmo puslaiku noslēdzot ar 47:33. Latvieši d9ominējuši cīņā pie groziem (46-29) un krietni precīzāk metuši no spēles (4/75 – 24/58).

Latvijas komandā spēlēja un punktus guva: Jānis Eiduks 18 (8 atl.), Guntis Sīpoliņš 14, Linards Jaunzems 11, Rihards Bērziņš 11, Roberts Krūmiņš 10 (6 atl., 5 piesp.), Daniels Minajevs 10, Renārs Birkāns 10 (8 piesp.), Kristaps Pļavnieks 6, Edgars Lasenbergs 3, Kārlis Lasmanis 2, Pēteris Rēķis 2.

5.kārtā: Latvija – Korejas Republika 97:61, Meksika – Ungārija 80:77, Serbija – Ķīnas Republika. Situācija tabulā: Serbija 3-1, Latvija 3-2, Ķīnas Republika 3-1, Meksika 3-2,  Ungārija 1-4, Korejas Republika 1-4.

Latvijas studentu basketbola izlases kodolu veido “Latvijas Universitātes” spēlētāji, startu Universiādē nodrošina uzņēmums ”LNK Group”.