Studentu izlase iekļūst Universiādes pusfinālā; pirmdien cīņa ar Lietuvu

27.08.2017

Dalīties

Latvijas vīriešu studentu basketbola valstsvienība galvenā trenera Gunta Endzela vadībā pasaules Universiādē Taivānā ceturtdaļfināla galotnē izrāva uzvaru pār Vācijas komandu – 78:76 (19:20, 41:36, 62:53).

Pirmdien plkst.10 pēc Rīgas laika jāspēlē ar Lietuvas studentiem (paredzams, ka Universiādes mājaslapā būs video tiešraide). Otrajā pusfināla pārī tiksies ASV – Serbija.

Spēles sākums aizkavējās, jo ceturtdaļfināla cīņā Serbiju – Somija uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami pat divi pagarinājumi. Pēc līdzvērtīgi nospēlētās pirmās ceturtdaļas, otrās sākumā latvieši nokļuva iedzinējos (23:31), tomēr drīz atspēlējās un puslaiku pabeidza ar 41:36.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas komandas pārsvars vienubrīd pat pārsniedza 10 punktus (59:43 – 28. minūtē), tomēr, krājoties nogurumam, aizvien vairāk izpaudās Vācijas komandas basketbolistu fiziskais pārspēks un pretinieki tika pie vairākiem punktiem ar atkārtotajiem metieniem (atlēkušās bumbas pirmajā puslaikā 17-16, otrajā 8-20, visā spēlē 25-36). Nepilnas divas minūtes pirms beigām vācieši izlīdzināja rezultātu (74:74), pēc Linarda Jaunzema trāpījuma vēlreiz panāca līdzsvaru (76:76), tomēr pēdējo vārdu spēlē teica latvieši – divas sekundes pirms spēles beigām Kristaps Pļavnieks guva uzvaras grozu – 78:76!

Latvijas komandā spēlēja un punktus guva: Kristaps Pļavnieks 18, Linards Jaunzems 18, Guntis Sīpoliņš 11 (9 atl.), Edgars Lasenbergs 11, Kārlis Lasmanis 10, Jānis Eiduks 8, Roberts Krūmiņš 2, Renārs Birkāns (4 piesp.), Pēteris Rēķis, Daniels Minajevs

Citās ceturtdaļfināla spēlēs: Serbija – Somija 85:84 (2.pagarinājumā), ASV – Izraēla 111:107 (pagarinājumā), Lietuva – Argentīna 72:70.

Latvijas studentu basketbola izlases kodolu veido “Latvijas Universitātes” spēlētāji, startu Universiādē nodrošina uzņēmums ”LNK Group”.