Studentu izlasei Universiādes bronza!

29.08.2017

Dalīties

Latvijas vīriešu studentu basketbola valstsvienība galvenā trenera Gunta Endzela vadībā pasaules Universiādē Taivānā cīņā par 3. vietu pārspēja Serbijas komandu – 81:74 (14:20, 26:35, 51:48) – un izcīnīja bronzas medaļas. Finālspēlē Lietuvas studenti ar 85:74 pieveica ASV vienību.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins: “Apsveicu spēlētājus un īpaši komandas veidotājus – Latvijas Universitātes basketbola sistēmas vadītājus – ar starptautiska mēroga panākumu, kas kaldināts daudzu gadu garumā, attīstot basketbolu studentu vidē. Ceru, ka veiksmīgais starts Universiādē kļūs par svarīgu impulsu spēlētāju tālākajai izaugsmei un palīdzēs vēl vairāk nostiprināt basketbola pozīcijas gan Latvijas Universitātē, gan citās mūsu valsts augstskolās.”

Latvijas un Serbijas studenti Universiādē spēlēja jau otro reizi. Grupas turnīra mačā latvieši ilgi bija vadībā, bet galotnē bija spiesti atzīt pretinieku pārsvaru (). Bronzas spēlē sižets bija otrāds. Jau pirmajās minūtēs vadībā izvirzījās serbi (0:6), lielāko pārsvaru sasniedzot puslaika beigās. Taču pēc lielā pārtraukuma latvieši pārņēma iniciatīvu un trešās ceturtdaļas beigās arī vadību, ko nosargāja līdz spēles beigām.

Latvijas komanda bija pārāka trīspunktnieku precizitātē (10/26 – 6/23) un labāk meta sodus (21/27 – 10//21), kā arī nosargāja līdzsvaru cīņā pie groziem (35-35), lai arī cīņas laikā savainojumu dēļ no ierindas izgāja centra spēlētāji Guntis Sīpoliņš un Daniels Minajevs.

Latvijas studentu izlasē bronzas mačā spēlēja un punktus guva: Kristaps Pļavnieks 19, Linards Jaunzems 19, Rihards Bērziņš 18, Renārs Birkāns 9 (4piesp.), Roberts Krūmiņš 8 (6 atl.), Jānis Eiduks 4, Pēteris Rēķis 3 (7 atl.), Daniels Minajevs 1, Edgars Lasenbergs un Guntis Sīpoliņš.

Trīsdesmitajos gados Latvijas studentu izlase pasaules akadēmiskajās meistarsacīkstēs izcīnīja 2. vietu (1933. gadā), kā arī divreiz uzvarēja (1935. un 1937.).

Padomju laikā PSRS studentu izlases sastāvā par Universiādes čempioniem kļuva Jānis Ostrouhs (1951), Valdis Valters un Andris Jēkabsons (abi 1985. gadā), bet sudraba medaļas izcīnīja Valters (1981), Igors Miglinieks, Gundars Vētra un Igors Meļņiks (visi 1989. gadā).

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas vīriešu izlase Universiādē startēja 1993. gadā (18. vieta) un 2009. gadā (12. vieta).

Latvijas studentu basketbola izlases kodolu veido “Latvijas Universitātes” spēlētāji, startu Universiādē nodrošina uzņēmums ”LNK Group”.