Aldaris LBL: “Valga/Valka” paceļ sešnieka latiņu

14.02.2017

Dalīties

“Valka/Valga” (11-9) – “Liepāja/Triobet” (21-10) 84:67

“Valka/Valga” spēles likteni faktiski izšķīra jau pirmajās desmit minūtēs, panākot iespaidīgu pārsvaru – 30:7. Spēles turpinājumā liepājnieki brīžiem pārņēma iniciatīvu, tomēr nopietna cīņa par uzvaru vairs nesākās. Mājinieki gana efektīvi izmantoja trīspunktu metienus (11/33 pret 6/20) un izdarīja krietni vairāk rezultatīvo piespēļu 22 pret 12. Uzvarētājiem Kristo Sāge guva 21 punktu, Jurijs Aleksejevs 16 (arī 8 atlēkušās bumbas). Liepājniekiem 20 punktus guva Kristofers Ričardss.

“Valka/Valga” Aldaris LBL pamatturnīrā finišējusi ar 55% uzvaru. Vienībai tagad vēl priekšā trīs spēles Igaunijas čempionāta pamatturnīrā un ceturtdaļfināla spēles ar kādu no kaimiņvalsts lielklubiem (visticamāk – Tallinas “Kalev/Cramo”). Tās ritēs no 14. līdz 26.aprīlim, kad paredzēts sākt Latvijas čempionāta ceturtdaļfināla sēriju. Valcēnieši tajā piedalīsies, ja BK “Jēkabpils” vai “Jūrmala/Fēnikss” komandas līdz pamatturnīra beigām nebūs iekrājušas vismaz 20 uzvaras.

“Valmiera/ORDO” (25-6) – “Barons/LDz” (11-20) 79:68

Valmierieši pierādīja, ka pelnīti ieņem pirmo vietu Aldaris LBL tabulā, no spēles sākuma līdz pat beigām bez īpaša spožuma, tomēr gana stabili panākot vēlamo rezultātu. Uzvarētājiem 17 punktus guva Jānis Kaufmanis. Zaudētājiem 16 – Kristaps Dārgais (arī 9 atlēkušās).

BK “Jēkabpils” (16-14) – BK “Ventspils” (22-7): plkst.17 LMT Straume

Jēkabpilieši pēc ziemā piedzīvotajām neveiksmēm pēdējos mačos mijuši zaudējumus ar uzvarām. Savā laukumā zaudēts Valmieras un Liepājas komandām (77:94), toties no Rīgas izdevās atgriezties ar minimālām uzvarām ne tikai pār “Barons/LDz” (78:75), bet arī pār “VEF Rīga” (79:77). Joprojām jācīnās ne tikai ar pretiniekiem, bet arī veselības problēmām. Komandas pozīcijas tabulā sašķobījušas konkurentu “Valka/Valga” uzvaras – lai apsteigtu vidzemniekus, “Jēkabpilij” vajadzīgas vismaz četras uzvaras pēdējās sešās spēlēs.

“Ventspils” komandai marta beigās spēļu ritms bija krietni mierīgāks, nekā sezonas lielākajā daļā, bet rezultāti nav iepriecinājuši: zaudēts “VEF Rīga” (80:92) un “Valmiera/ORDO” (76:80), pa vidu gan uzvarot Liepājā. Uzvara Jēkabpilī nepieciešama gan pārliecības atgūšanai, gan tāpēc, lai uzvaras attālumā paturētu pēdējos teju 20 gados ierasto pirmo vietu pamatturnīra tabulā.

Iepriekšējo savstarpējo spēļu bilance īpatnēja – “Ventspils” izcīnījusi divas ļoti pārliecinošas uzvaras (savā laukumā ar 91:61, izbraukumā ar 89:62), tomēr vienā spēlē pārāka bijusi “Jēkabpils” (66:60).

BK “Jelgava” (9-22) – “Jūrmala/Fēnikss” (17-15)

Jelgavas komandai lieli sportiskie izaicinājumi šosezon vairs nav palikuši – tik vien, kā sabojāt dzīvi kārtējiem pretiniekiem.

“Jūrmala/Fēnikss” komandai katra no pēdējām četrām spēlēm jau būs kā izslēgšanas mačs – jāizcīna vismaz trīs uzvaras, lai tabulā apsteigtu “Valga/Valka” un trešo gadu pēc kārtas iekļūtu pirmajā sešniekā.

Trijās iepriekšējās spēlēs šosezon uzvarējuši jūrmalnieki – 97:64, 81:71 un 60:53.