Aldaris LBL: “Jēkabpilij” svarīga uzvara, “Liepāja/Triobet” garantē 4.vietu

14.02.2017

Dalīties

BK “Jēkabpils” (17-16) – “Ogre/Kumho Tyre” (7-27) 78:62

Jēkabpiliešiem pirmā no vajadzīgajām četrām uzvarām nāca vaigu sviedros un atviegloti uzelpot mājinieki varēja tikai pēdējā ceturtdaļā. Galvenie argumenti – precīzie trīspunktnieki (9/22 – 3/17) un uzvara cīņā pie groziem (47-37). Uzvarētājiem Rinalds Sirsniņš guva 23 punktus, Modests Kumpis – 14. Zaudētājiem Kārlis Apsītis – 14.

Lai pakāptos uz sesto vietu, jēkabpiliešiem vēl vajadzīgas trīs uzvaras – svētdien Rīgā pār “Latvijas Universitāti”, nākamnedēļ Jelgavā un savā laukumā pār “Barons/LDz”.

“Barons/LDz” (11-23) – “VEF Rīga” (15-4) 62:79

Pēc visumā līdzvērtīgā cīņā aizritējušā pirmā puslaika (34:39) otrajā čempioni materializēja savu pārsvaru meistarībā un pieredzē. Uzvarētājiem Francisko Kruss un Gregorijs Smits guva pa 12 punktiem, zaudētājiem Džeisons Kalliste – 18.

“Barons/LDz” sestais zaudējums pēc kārtas. ”VEF Rīga” garantēta vismaz trešā vieta Aldaris LBL pamatturnīrā un palikušas izredzes finišēt pirmajiem (ja nākam trešdien tiks izcīnīta uzvara Valmierā, turklāt valmierieši un ventspilnieki piedzīvos vismaz pa vienam zaudējumam).

“Valmiera/ORDO” (27-6) – “Latvijas Universitāte” (5-28) 73:63

Līdervienībai uzvara pār pastarīšiem nāca nelieliem solīšiem, pārsvaru sakrājot pirmo trīs ceturtdaļu laikā. Uzvarētājiem Mārtiņš Laksa guva 13 punktus, Dāvis Rozītis 12. Zaudētājiem Linards Jaunzems un Zigmārs Raimo iemeta pa 11.

“Valmiera/ORDO” 16 uzvara pēdējās 17 spēlēs un pirmā vieta Aldaris LBL pamatturnīrā, ko vēl nāksies aizstāvēt izbraukuma spēlē Liepājā, kā arī savā laukumā uzņemot “VEF Rīga” un “Ventspili”.

BK “Ventspils” (26-7) – “Liepāja/Triobet” (22-11) 100:77

Kurzemes derbijā šoreiz noteikumus diktēja ventspilnieki. Uzvarētājiem Villijs Dīns guva 20 punktus, Artjoms Butjankovs 15. Zaudētājiem Deivids Hikss – 34  (otrais labākais sasniegums vienā spēlē šosezon).

Ventspilnieki nodrošinājuši vismaz trešo vietu un saglabā izredzes uz pirmo – “tikai” jāuzvar Jūrmalā, savā laukumā “Barons/LDz” un Valmierā.

Liepājas komanda garantēta 4.vieta Aldaris LBL pamatturnīrā un tikšanās ceturtdaļfinālā ar “Jūrmala/Fēnikss”.