U17 Pasaules kauss: neveiksme pirmajā spēlē ar Kanādu

21.07.2018

Dalīties

Latvijas U17 meiteņu izlase (2001.dzimšanas gads) U17 Pasaules kausa izcīņas pirmajā spēlē Minskā zaudēja Kanādas komandai – 51:65 (4:14, 20:27, 33:47).  D grupas turnīrā latvietes vēl cīnīsies ar Austrālijas (svētdien plkst.17:45) un Angolas (otrdien plkst.16) komandām.

Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas vienībām (Spānija, Ungārija, Argentīna, Jaunzēlande). Uzvarētājas cīnīsies par 1., zaudētājas – par 9.vietu. Visas spēles varēs redzēt www.FIBA.basketball

Spēles sākumā Latvijas basketbolistes manāmi netika galā ar starta uztraukumu. Pirmajā puslaikā metieni no spēles 7/29. Pretiniecēm negāja daudz labāk, taču pārliecinošā uzvara cīņā pie groziem (puslaikā 19-43, visā spēlē 37-64; tai skaitā pie mūsu groza 22-28) kanādietēm bieži ļāva uzbrukt tik ilgi, kamēr bumbas tomēr ievēlās grozā. Otrajā ceturtdaļā (20:25) un 5 minūtes pirms beigām (50:55) latvietes samazināja rezultāta starpību, taču tuvāk vairs netika).

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Pasaules kausa izcīņas pirmās spēles stresa līmenis izrādījās pārāk augsts. Treniņā speciāli izmērījām groza augstumu un laukumu, lai meitenes pārliecinātu, ka te laukums nav kļuvis lielāks vai grozs – augstāks. Ka pretī ir komanda, kas tikko jau uzvarēta. Tomēr laukumā pietrūka pārliecības un līdz ar to arī precizitātes.

Arī agresivitātes cīņā par atlēkušajām bumbām. Tā ir liela problēma, ko izlasē vien nevar atrisināt. Vēlmei atbloķēt pretinieci, nelaist viņu pie bumbas jābūt instinkta līmenī jau no sporta skolas. Acīs jābūt cīņas dzirkstelei, kuras bieži pietrūkst. Zināju, ka šai elementā būs problēmas, bet nedomāju, ka tik lielas.

Neko pārdabisku nevajadzēja izdomāt. Kad spēlējām pēc plāna, darījām sarunāto, izdevās pārņemt iniciatīvu un samazināt rezultāta starpību. Beigās bija iespēja pacīnīties par uzvaru, taču pie mīnus 5 ātrajā uzbrukumā ļāvām pretiniecēm pārtvert bumbu.

Gatavosimies spēlei ar Austrāliju, kas spēlē ļoti agresīvi. Būs laba pārbaude.”

U17 Pasaules kauss’2018

A grupa: Japāna – Francija 53:60, Kolumbija – Baltkrievija 75:79

B grupa: Ķīna – Mali 69:49, ASV – Itālija 86:48

C grupa: Jaunzēlande – Spānija 48:83, Argentīna – Ungārija 61:85

D grupa: Latvija – Kanāda 51:65, Angola – Austrālija 43:81

Astotdaļfinālā: A1 – B4, A2 – B3, B2 – A3, B1 – A4, C1 – D4, C2 – D3, D2 – C3, D1 – C4

Latvijas U17 izlase

Vārds, uzvārds Dz.g. Poz. Aug. Sporta skola EČ+PK
Jete Nulle 2001 1. 169 Rīga/Rīdzene 4+1
Evelīna Fricsone 2001 1. 178 Rīga/TTP-1 1
Līna Loceniece 2002 2. 174 Liepāja
Ketija Vihmane 2001 2. 178  3.BJSS
Una Šteinharde 2001 1./2. 167 BK Kolibri/47.vsk.
Anita Miķelsone 2001 2. 178  Rīga/TTP-1
Paula Kļeščova 2001 2. 179 Liepāja 2
Betija Rudzīte 2001 3. 176 3.BJSS
Eva Indriķe 2001 3./4. 177  BK Kolibri/47.vsk.