Visi jaunumi

U17 Pasaules kauss: ceturtdaļfinālā zaudējums Francijai

27.07.2018

Dalīties

Latvijas U17 meiteņu izlase (2001.dzimšanas gads) U17 Pasaules kausa izcīņā Minskā ceturtdaļfinālā zaudēja Francijas izlasei – 43:67 (6:16, 14:39, 34:50). Sestdien 13:15 pusfinālā par 5./8. vietu jāspēlē ar Itālijas izlasi, kam pērn latvietes zaudēja Eiropas U16 čempionāta bronzas mačā.

Spēles pirmajā puslaikā Latvijas komanda netika galā ar franču agresīvo aizsardzību un fizisko pārspēku, Daudz kļūdu, daudz neprecīzu metienu no sarežģītām pozīcijām, un Eiropas čempionvienība Francijas izlase jau līdz pārtraukumam bija nodrošinājusi izšķirošo pārsvaru.

Līdzīgi kā grupas turnīra spēlē ar Austrālijas vienību, arī šoreiz latvietes otro puslaiku aizvadīja ļoti apņēmīgi, ceturtās ceturtdaļas sākumā samazinot rezultāta starpību līdz 36:50.

Neveiksmes galvenie iemesli redzami statistikā: kļūdas 33-18, atlēkušās bumbas 42-64. Spēles gaitā metienu precizitātē izdevās pretinieces panākt (2p 9/23 – 21/62, 3p. 6/24 – 4/16, sodi 7/11 – 13/24), taču pretinieces izdarīja par 29 metieniem vairāk.

Līna Loceniece guva 12 punktus, Ketija Vihmane 9.

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Visā krāšņumā parādījās vecā problēma – nepietiekama fiziskās sagatavotība. Mūsu meitenes tehniski nav sagatavotas sliktāk par francūzietēm, taču gūti ko runāt par tehniku vai taktiku, ja nepietiek spēka pārvarēt pretinieču presingu un uzvarēt cīņā par vietu. Tā nav problēma, ko var atrisināt dažās nedēļās izlasē – vairāk un mērķtiecīgāk jāstrādā no bērna kājas.

Fiziskā spēka trūkums atņem arī daļu pārliecības. Pirmajā puslaikā tas bija ļoti jūtams, kaut arī, gatavojoties spēlei, centāmies parādīt, ka arī Francijas basketbolistes ir dzīvi cilvēki, no kurām nav jābaidās. Spēles laikā atguvāmies un otrajā puslaikā bija daudz labu epizožu. Prieks par Līnu (Locenieci), kura varēja trāpīt, par Elviju (Veršeli), no kuras gan gaidu vēl agresīvāku darbību. Arī citām meitenēm, bija veiksmīgi brīži.

Ceru, otrais puslaiks  palīdzēs sagatavoties rītdienas spēlei ar Itālijas izlasi, kurā būs laba iespēja revanšēties par neveiksmi pērn Eiropas čempionātā. Diemžēl nebūs iespēja spēles plānu noslīpēt treniņā, jo spēle sāksies agri. Jāsaņemas un jācīnās.”

U17 Pasaules kauss’2018

A grupa: Japāna- Francija 53:60, Kolumbija – Baltkrievija 75:79, Francija – Kolumbija 78:35, Baltkrievija – Japāna 52:104, Francija – Baltkrievija 64:34, Japāna – Kolumbija 72:52. Situācija tabulā: Francija 3-0, Japāna 2-1, Baltkrievija 1-2, Kolumbija 0-3

B grupa: Ķīna – Mali 69:49, ASV – Itālija 86:48, Itālija – Ķīna 72:57, Mali – ASV 39:92, Ķīna – ASV 50:107, Itālija – Mali 74:63. Situācija tabulā: ASV 3-0, Itālija 2-1, Ķīna 1-2, Mali 0-3.

C grupa: Jaunzēlande – Spānija 48:83, Argentīna – Ungārija 61:85, Spānija – Argentīna 67:76, Ungārija – Jaunzēlande 68:60, Argentīna – Jaunzēlande 60:52, Spānija – Ungārija 56:57. Situācija tabulā: Ungārija 3-0, Argentīna 2-1, Spānija 1-2, Jaunzēlande 0-3

D grupa: Latvija – Kanāda 51:65, Angola – Austrālija 43:81, Latvija – Austrālija 41:60, Kanāda – Angola 66:36, Austrālija – Kanāda 64:48, Latvija – Angola 68:47. Situācija tabulā: Austrālija 3-0, Kanāda 2-1, Latvija 1-2, Angola 0-3.

Astotdaļfinālā: Francija – Mali 78:57, Japāna – Ķīna 82:73, Itālija – Baltkrievija 65:50, ASV – Kolumbija 98:42, Ungārija – Angola 88:48, Argentīna  – Latvija 58:72, Kanāda – Spānija 50:72, Austrālija – Jaunzēlande 77:37

Ceturtdaļfinālā: Francija – Latvija 67:43, Austrālija – Itālija 64:46, Ungārija – Japāna 74:62, ASV – Spānija 66:31.

Pusfinālā: Francija – Austrālija, ASV – Ungārija. Par 5./8. vietu: Latvija – Itālija, Spānija – Japāna

Latvijas U17 izlase

Vārds, uzvārds Dz.g. Poz. Aug. Sporta skola EČ+PK
Jete Nulle 2001 1. 169 Rīga/Rīdzene 4+1
Evelīna Fricsone 2001 1. 178 Rīga/TTP-1 1
Līna Loceniece 2002 2. 174 Liepāja
Ketija Vihmane 2001 2. 178  3.BJSS
Una Šteinharde 2001 1./2. 167 BK Kolibri/47.vsk.
Anita Miķelsone 2001 2. 178  Rīga/TTP-1
Paula Kļeščova 2001 2. 179 Liepāja 2
Betija Rudzīte 2001 3. 176 3.BJSS
Eva Indriķe 2001 3./4. 177  BK Kolibri/47.vsk.