U17 Pasaules kauss: lieliska uzvara pār Argentīnu

25.07.2018

Dalīties

Latvijas U17 meiteņu izlase (2001.dzimšanas gads) U17 Pasaules kausa izcīņā Minskā astotdaļfinālā pārspēja Argentīnas izlasi – 72:58  (19:9, 39:24, 52:39). Piektdien plkst.18 pusfinālā jāspēlē ar Eiropas čempionvienību Francijas komandu, kas pārspēja Mali vienību ar 78:57.

Latvijas basketbola komanda Pasaules kausa izcīņas turnīrā labāko astoņniekā iekļuva pēc 15 gadu pārtraukuma – 2003. gadā 9. vietu U21 čempionātā izcīnīja 1982./1983. gadā dzimušo spēlētāju komanda.

Pirmo reizi Pasaules kausa izcīņas turnīrā latvietes spēli sāka ne tikai apņēmīgi aizsardzībā, bet arī precīzi uzbrukumā, labi sabalansējot komandas sadarbības ar individuālām aktivitātēm. 12. minūtē pārsvars sasniedza 24:9, 18. minūtē – 32:17, puslaiks – 39:24. Otrajā puslaikā argentīnietes ar aktīvu aizsardzību piebremzēja latviešu uzbrukumu, tomēr tikai uz īsu brīdi rezultāta starpība saruka zem desmit punktu robežas (55:47 – 34.).

Visā spēlē latvietēm pārsvars divpunktu metienu precizitātē (23/47 – 18/46) un cīņā pie groziem (53-43). Laurai Melderei 21 punkts un 14 atlēkušās, Evai Indriķei 10, Ketijai Vihmanei 9, Anitai Miķelsonei 8 (5 atl.), Paulai Kļeščovai 7 (9 atl., 5 piespēles), Jetei Nullei 6, Unai Šteinhardei 6, Elvijai Veršelei 4, Betijai Rudzītei 1 punkts.

Latvijas U17 izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks:

“Lai uzvarētu astotdaļfinālā, vajadzēja noticēt sev un nospēlēt disciplinēti, ievērojot iepriekš sarunātos noteikumus. Ticēt sev meitenes sāka jau otrajā puslaikā mačā ar austrālietēm un kopš tā brīža spēles kvalitāte uzlabojas. Savukārt noteikumus šodien izdevās ievērot apmēram par 75 procentiem.

Pirmajās spēlēs argentīnietes radīja ļoti labu iespaidu, taču turnīra gaitā kļuvušas smagnējākas. Savus uzbrukumus viņas visu laiku virza caur vidu, un mums viens no galvenajiem uzdevumiem bija aiztaisīt vidu ciet, tai skaitā piespiest argentīniešu līderi Čagasu (Nr.14) vairāk spēlēt ar kreiso roku. Sarunāto izdevās izpildīt. Mūsu “lielās” spēlētājas nospēlēja pacietīgi, “mazās” spēja izsekot savām pretspēlētājām un argentīniešu tradicionālās līderes kopā guva tikai 17 punktus. Jā, “pieteicās” neplānota palīdze (Brenda Fontana iemeta 25), taču galvenais uzdevums aizsardzībā bija izpildīts. Līderu izsišana no ierastā ritma bija ļoti vērtīga galotnē, kad viņas netrāpīja svarīgus metienus.

Mums līderēm ļoti labi palīdzēja rezervistes, un visa komanda “ēda zemi” aizsardzībā. Beigās, kad vienubrīd nospēlējām nepacietīgi, un argentīnietes samazināja rezultāta starpību, Laura (Meldere) paņēma komandu uz pleciem un izvilka cauri grūtākajam brīdim. Nav pirmā reize, kad Laura svarīgākajā brīdī spēj saņemties un tikt pāri savām neveiksmēm. Prieks par viņu, un prieks par visu komandu.

Ceturtdaļfinālā pretinieces izvēlēties nevaram, bet gribētos spēlēt ar Franciju – interesantāk (smejas). Nopietni runājot, Francijas komanda ir viena no čempionāta favorītēm. Labas basketbolistes, gudrs treneris. Mūs gaida ļoti smaga cīņa, kurā uz panākumu varēsim cerēt, ja nospēlēsim uz visiem 100 procentiem.”

U17 Pasaules kauss’2018

A grupa: Japāna- Francija 53:60, Kolumbija – Baltkrievija 75:79, Francija – Kolumbija 78:35, Baltkrievija – Japāna 52:104, Francija – Baltkrievija 64:34, Japāna – Kolumbija 72:52. Situācija tabulā: Francija 3-0, Japāna 2-1, Baltkrievija 1-2, Kolumbija 0-3

B grupa: Ķīna – Mali 69:49, ASV – Itālija 86:48, Itālija – Ķīna 72:57, Mali – ASV 39:92, Ķīna – ASV 50:107, Itālija – Mali 74:63. Situācija tabulā: ASV 3-0, Itālija 2-1, Ķīna 1-2, Mali 0-3.

C grupa: Jaunzēlande – Spānija 48:83, Argentīna – Ungārija 61:85, Spānija – Argentīna 67:76, Ungārija – Jaunzēlande 68:60, Argentīna – Jaunzēlande 60:52, Spānija – Ungārija 56:57. Situācija tabulā: Ungārija 3-0, Argentīna 2-1, Spānija 1-2, Jaunzēlande 0-3

D grupa: Latvija – Kanāda 51:65, Angola – Austrālija 43:81, Latvija – Austrālija 41:60, Kanāda – Angola 66:36, Austrālija – Kanāda 64:48, Latvija – Angola 68:47. Situācija tabulā: Austrālija 3-0, Kanāda 2-1, Latvija 1-2, Angola 0-3.

Astotdaļfinālā: Francija – Mali 78:57, Japāna – Ķīna 82:73, Itālija – Baltkrievija 65:50, ASV – Kolumbija 98:42, Ungārija – Angola 88:48, Argentīna  – Latvija 58:72, Kanāda – Spānija 50:72, Austrālija – Jaunzēlande 77:37

Ceturtdaļfinālā: 18:00 Francija – Latvija, 16:30 Austrālija – Itālija, 20:30 Ungārija – Japāna, 18:45 ASV – Spānija.

Latvijas U17 izlase

Vārds, uzvārds Dz.g. Poz. Aug. Sporta skola EČ+PK
Jete Nulle 2001 1. 169 Rīga/Rīdzene 4+1
Evelīna Fricsone 2001 1. 178 Rīga/TTP-1 1
Līna Loceniece 2002 2. 174 Liepāja
Ketija Vihmane 2001 2. 178  3.BJSS
Una Šteinharde 2001 1./2. 167 BK Kolibri/47.vsk.
Anita Miķelsone 2001 2. 178  Rīga/TTP-1
Paula Kļeščova 2001 2. 179 Liepāja 2
Betija Rudzīte 2001 3. 176 3.BJSS
Eva Indriķe 2001 3./4. 177  BK Kolibri/47.vsk.