U15 Baltijas kauss: puiši uzvar mājiniekus, meiteņu balva paliek Igaunijā

22.08.2020

Dalīties

Latvijas U15 izlases puiši Tallinā, “Audentes” sporta kompleksā, notiekošā U15 Baltijas kausa izcīņas turnīra otrās kārtas spēlē pārspēja Igaunijas U15 izlasi – 83:75 (15:12, 48:28, 63:50). Svētdien pēdējā spēlē Latvijas komanda plkst.12:15 tiksies ar Lietuvas izlasi. Lai nosargātu 1. vietu U15 izlašu konkurencē latvieši var atļauties pat zaudēt ar 5 punktu starpību. Spēļu tiešraides var redzēt Igaunijas Basketbola federācijas YouTube kanālā.

Pēc mazrezultatīvā spēles sākuma otrajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti iespēlējās uzbrukumā, līdz lielajam pārtraukumam nodrošinot izšķirošo pārsvaru. Otrajā puslaikā igauņiem izdevās samazināt rezultāta starpību, pēdējā minūtē atjaunojot intrigu (78:75). Tomēr izšķirošajos brīžos aukstasinīgāki bija latvieši.

Visā spēlē Latvijas puišiem liels pārsvars cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 56 – 38) un krietni efektīvāka darbība groza tuvumā (divpunktnieki 25/47 – 12/30). Mazliet vairāk kļūdu (30-25), sliktāka trīspunktnieku (5/21 – 9/35) un soda metienu precizitāte (18/31 – 24/36).

Edvards Egle guva 15 punktus, Edvards Švalbe 13+14 atl., Renārs Sondors 13.

Puišu turnīra otrās dienas pirmajā spēlē ārpus konkursa startējošā Igaunijas U16 izlase pārspēja Lietuvas U15 komandu (90:64). Pēc divām kārtām Igaunijai U16 ir 2 uzvaras, Latvijas un Igaunijas U15 izlasēm pa 1, Lietuvas U15 komanda zaudējusi abās spēlēs.

Latvijas meiteņu izlase zaudēja Igaunijas U15 izlasei – 70:75 (19:14, 28:28, 48:57). Igaunietes pārspēja arī Lietuvas meitenes (69:60), nodrošinot pirmo vietu turnīrā. Svētdien plkst.10 Latvijas meitenes spēlēs ar Lietuvas komandu.

Latvijas komandas agresīvā aizsardzība piespieda pretinieces bieži kļūdīties (19-32), iegūto papildus uzbrukumu iespējas neļāva izmantot sliktā metienu precizitāte (2p.21/56 – 19/40, 3p.2/19 – 8/24, sodi 22/32 – 13/20). Turklāt latvietes zaudēja cīņā par atlēkušajām bumbām (43-58).

Evija Stirlinga Koltone guva 16 punktus, Elīna Briede 14, Aleksandra Stepanova 12+11 atl. + 6 piespēles.