U20 Challenger: zaudējums Itālijai, svētdien plkst.20 ar Bulgāriju

17.07.2021

Dalīties

Latvijas U20 sieviešu izlase (2001. dzimšanas gads un jaunākas), sestdien, 17. jūlijā, FIBA Challenger turnīra ceturtās kārtas spēlē Sofijā zaudēja Itālijas komandai –  44:56 (10:13, 25:27, 30:43). Pēc četrām kārtām latvietēm ir divas uzvaras un labas izredzes ieņemt trešo vietu turnīrā. Pēdējā kārtā svētdien plkst.20 spēle ar Bulgārijas komandu (18. jūlijā plkst.20) komandas. Spēļu tiešraidēm varēs sekot http://www.fiba.basketball/europe/challengers/u20women/2021.

Latvijas vienības iespējas Cīņā ar grupas galveno favorīti un līdervienību Itālijas U20 izlasi jūtami ietekmēja centra spēlētājas Lauras Melderes un spēka uzbrucējas Paulas Mauriņas iziešana no ierindas savainojumu dēļ. Soda laukumos latvietēm klājās grūti: atlēkušās bumbas 39-55, punkti 14-22.

Aizsardzībā gan izdevās nobremzēt augumos pārākās pretinieces, tomēr uzbrukumā punkti nāca smagi, un tālmetienu precizitāte (7/39 – 3/11) nebija pietiekoša, lai nodrošinātu intrigu līdz spēles beigām. Pirmā puslaika nogalē izdevās izrauties vadībā (25:21), tomēr trešajā ceturtdaļā Itālijas vienība ieguva izšķirošo pārsvaru.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Aizsardzībā noturējām pretinieču līderi un neitralizējām pretinieču augumu pārsvaru visās pozīcijās. Tomēr savu grozu sargājot iztērētā enerģija un, iespējams, stress, ko pastiprināja lielā vēlēšanās labi nospēlēt ar Eiropas čempionēm (2019. gadā U18 grupā) ietekmēja metienu precizitāti un arī kļūdu skaitu. Uzbrukumam pietrūka resursu.

Ierindā palikušajām līderēm krājas spēles minūtes, spēki nav bezgalīgi, tāpēc svētdien ar Bulgāriju viegli nebūs. Mājinieces pirmajās trijās spēlēs zaudēja, taču pretinieces izšķirošo lūzumu panāca ar augumu pārsvaru, kāda mums nebūs. Vajadzēs parādīt raksturu.”

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBAEurope) valde atcēla 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA Challengers.