U20 Challenger: rakstura uzvara pār Horvātiju, sestdien plkst.17 ar Itāliju

15.07.2021

Dalīties

Latvijas U20 sieviešu izlase (2001. dzimšanas gads un jaunākas), ceturtdien, 15. jūlijā, FIBA Challenger turnīra trešajā spēlē Sofijā pārspēja Horvātijas komandu – 69:64 (9:21, 24:42, 46:55), izcīnot otro panākumu. Piektdien turnīrā būs brīvdiena, bet pēdējās dienās gaida spēles ar Itālijas (17. jūlijā plkst.17)  un Bulgārijas (18. jūlijā plkst.20) komandas. Spēļu tiešraidēm varēs sekot http://www.fiba.basketball/europe/challengers/u20women/2021.

Savainojumu dēļ spēlē nevarēja piedalīties centra spēlētājas Paula Mauriņa un Laura Meldere. Trešdien rezultatīvi nospēlējušās Melderes iziešana no ierindas īsi pirms spēles sākuma izjauca Latvijas komandas plānus, un problēmas soda laukumā raksturoja atlēkušo bumbu bilance (visā spēlē 40-58). Nesekmējoties metieniem no distances, rezultāta starpība pakāpeniski auga pretinieču labā, lielākos mīnusus piedzīvojot pirms lielā pārtraukuma (24:42.

Otrajā puslaikā Latvijas komandas aizsardzība apturēja pretinieces, savukārt uzbrukumā vērtīgi tālmetieni izdevās Līnai Loceniecei (spēlē 5/13) un Ketijai Vihmanei (3/7). 36. minūtē izdevās pārņemt vadību (60:59) un aukstasinīgāk nospēlēt mača galotni. 69:64 un labas izredzes uz vietu pirmajā trijniekā.

Visā spēlē divpunktnieki 11/29 – 16/49, trīspunktnieki 11/33 – 4/20, sodi 14/22 – 20/32.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Pirmajā puslaikā horvātietes labi izmantoja augumu pārsvaru, gūstot daudz punktu no soda laukuma un arī soda metieniem. Pašiem pietrūka pārliecības uzbrukumā, metot garām pat no labām pozīcijām. Otrajā puslaikā, viena pretinieču uzbrukuma laikā vairākkārt mainot aizsardzības sistēmu, izdevās  izjaukt pretinieču plānus, un iegūt gan pozitīvas emocijas, gan pārliecību, kas palīdzēja trāpīt svarīgus metienus. Šādas uzvaras veido gan spēlētāju, gan komandas raksturu, kas noder gan sportā, gan dzīvē.”

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBAEurope) valde atcēla 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA Challengers.