U19 Pasaules kauss: sagrāve pret Āfrikas čempionēm, jācīnās par 9. vietu

24.07.2019

Dalīties

Latvijas U19 sieviešu izlase (2000./2001.dzimšanas gads) trešdien, 24. jūlijā, Taizemes galvaspilsētā Bangkokā U19 Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā zaudēja Mali komandai – 34:67 (7:23, 20:36, 26:53). Turpinājumā jācīnās par 9.vietu. Mazajā ceturtdaļfinālā piektdien, 26. jūlijā, jāspēlē ar mača  Kolumbijas komandu, kas ar 53:62 zaudēja Austrālijai.

Līdzīgi kā dienu iepriekš Mozambikas komanda, arī Mali basketbolistes no pirmās minūtes ieslēdza pilnus enerģijas jaudu aizsardzībā un cīņā pie groziem (pirmajā puslaikā 18-27), kam Latvijas komanda nespēja likt pretī aukstasinību (puslaikā kļūdas 9-13),  un precizitāti (2p. 4/16 – 10/21, 3p. 4/14 – 4/15). Piedevām Āfrikas čempioņu līderes savu iedvesmas brīdi spēja izstiept teju visa puslaika garumā, 19. minūtē nostādot Latvijas komandu pagalam nepatīkamā situācijā (20:36).

Latvijas komandas veiksmes brīdi pirmā puslaika beigās (8:2) pārtrauca lielais pārtraukums pēc kura spēle, diemžēl, turpinājās kopš pirmās minūtes uzdotajā tonī. Mali komandas līderu atlētisms un individuālā meistarība izrādījās krietni vērtīgāki ieroči par Latvijas vienības tradicionālajiem trumpjiem.

Visā spēlē Latvijas vienībai sagrāve cīņā pie groziem (35-59), vairāk kļūdu (26-21) un slikta metienu precizitāte: divpunktnieki 7/32 – 17/43, trīspunktnieki 6/27 – 8/28, sodi 2/2 – 9/13.

U19 sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Graudiņš:

“Par Mali komandas potenciālo spēku un to, ka grupu turnīra rezultātiem vairs nav nekādas nozīmes, komandu brīdinājām vairākkārt. Iespējams, kādai spēlētājai līdz ausīm neaizgāja, taču nedomāju, ka šādu spēles sižetu noteica nepietiekama noskaņošanās un nevienai nevaru pārmest centības trūkumu. Taktiski centāmies spēlēt tieši tāpat, kā dienu iepriekš to darīja Beļģijas komanda. Taču izpildījumam pietrūka jaudas.

No pirmās minūtes izpaudās pretinieču pārsvars ātrumā, atlētismā, auguma centimetros. Pie brīviem metieniem tikt bija ļoti grūti, kad tikām – netrāpījām. Savukārt Mali vienība uzbruka ar augstu precizitāti, iegūstot aizvien lielāku pārliecību. Otrdien viņas trāpīja vienu trīspunktnieku, pret mums – astoņus… Pret Mozambiku labi strādāja mūsu presings pēc soda metieniem, bet šodien to nevarējām izmantot, jo pirmos un vienīgos sodus metām tikai pēdējā minūtē.

Stereotipi par Āfrikas komandu iespējamo vājumu ir stipri novecojuši. Ar atlētismu un augumu parametriem afrikānietēm nekad nav bijušas problēmas, bet, aizvien vairāk iesaistot Eiropas un Amerikas trenerus, viņas progresē arī tehniski un taktiski.

Pirmā posma rezultāti bija mānīgi. Ar Kanādu nospēlējām labi, bet Mozambika un īpaši Taizeme tomēr bija zemāka ranga pretinieces. Savukārt Mali komanda, pēc zinātāju teiktā, nebija īpaši gatavojusies čempionātam, saspēlējoties grupu turnīra laikā un progresējot ar katru spēli.

Sāpīgi, bet čempionāts turpinās un vēl priekšā trīs spēles. Katrā cīnīsimies par uzvaru.”

U19 Pasaules kausa izcīņa (sievietes)

Astotdaļfinālā 24. jūlijā: Latvija – Mali 34:67, Austrālija – Kolumbija 62:53, Ķīna – Mozambika 71:28, Spānija – Koreja 60:51, Kanāda – Argentīna 82:50, ASV – Vācija 79:61, Beļģija – Taizeme 88:47, Ungārija – Japāna 68:76.

Ceturtdaļfinālā par 1.-8. vietu. Mali – Austrālija, Ķīna – Spānija, Kanāda – ASV, Beļģija – Japāna.  Par 9.-16. vietu: Latvija – Kolumbija, Mozambika – Koreja, Argentīna – Vācija, Taizeme – Ungārija.