U19 Pasaules kauss: Latvijai trešā uzvara un 1. vieta grupā

23.07.2019

Dalīties

Latvijas U19 sieviešu izlase (2000./2001.dzimšanas gads) otrdien, 23. jūlijā, Taizemes galvaspilsētā Bangkokā U19 Pasaules kausa izcīņas griupas turnīra pēdējā spēlē pārspēja Mozambikas komandu – 68:54 (15:21, 32:34, 50:46), nodrošinot pirmo vietu grupā. Trešdien astotdaļfinālā Latvijas komandas spēlēs ar Āfrikas čempionvienību Mali izlasi, kas B grupā ierindojās 4. vietā. Uzvarētājas cīnīsies par 1., zaudētājas – par 9.vietu.

Mozambikas basketbolistes pirmās iejutās spēlē (2:10) un Latvijas komanda pirmo reizi rezultātu izlīdzināja tikai otrās ceturtdaļas vidū. Pēc lielā pārtraukuma latvietes ieguva nelielu pārsvaru, bet izšķirošo lūzumu panāca tikai ceturtajā ceturtdaļā.

Latvijas vienībai zaudējums cīņā pie groziem (47-62), toties mazāk kļūdījās (20-25) un precīzāk meta: divpunktnieki 13/38 – 13/61, trīspunktnieki 8/24 – 4/16, sodi 18/25 – 16/27.

Laurai Melderei 21 punkts un 17 atlēkušās bumbas, Mārai Motei 16.

U19 sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Graudiņš:

“Gaidījām un arī sagaidījām nopietnu spiedienu uz groza apakšu, pretiniecēm liekot lietā viņu milzīgo cīņassparu un fizisko sagatavotību. Divcīņās meitenēm negāja viegli un kopumā cīņā par atlecošajām bumbām zaudējām. Tomēr ar katru ceturtdaļu darbojāmies labāk.

Pirmo minūšu neveiksmes nav saistītas ar pretinieču nenovērtēšanu vai paviršību. Bija atsevišķas kļūdas, pretinieces sākumā bija precīzākas. Taču viens no mūsu trumpjiem šajā čempionātā ir garais “soliņš”. Trīs Mozambikas izlases spēlētājas pirmajā puslaikā nospēlēja bez maiņām un bija skaidrs, ka agri vai vēlu viņām darbību kvalitāte kritīsies. Savukārt mums bija iespēja gan pastiprināt spēli, gan vienmērīgi sadalīt slodzi.

Pērn Āfrikas čempionāta finālspēlē Mali sagrāva Mozambiku ar 86:33 un šis rezultāts palīdzēs mobilizēties astotdaļfināla spēlei (pērn Mozambikas izlasē nespēlēja pašreizējā līdere Šanaja Pintu). Jābūt gataviem pretinieču fiziskajam pārspēkam un emocionālajam spēles stilam, jārealizē pārsvars taktikā un tehnikā.”

U19 Pasaules kausa izcīņa (sievietes)

A grupa

Komandas 1 2 3 4 Uzv.-Zaud. Vieta
Kanāda X 54:65 60:59  75:49  2-1  2.
Latvija 65:54 X 68:54  74:57  3-0
Mozambika 59:60  54:68  X 66:39  1-2  3.
Taizeme 49:75  57:74  39:66  X 0-3  4.

B grupa: Mali – Argentīna 52:55, Beļģija – Ķīna 64:52, Ķīna – Mali 72:62, Argentīna – Beļģija 43:69, Mali – Beļģija 40:69, Ķīna – Argentīna 74:49. Situācija tabulā: Beļģija 3-0, Ķīna 2-1, Argentīna 1-2, Mali 0-3

C grupa: ASV – Austrālija 79:56, Ungārija – Koreja 92:68, Koreja – ASV 67:89, Austrālija – Ungārija 81:71, ASV – Ungārija 95:50, Austrālija – Koreja 78:59. Situācija tabulā: ASV 3-0, Austrālija 2-1, Ungārija 1-2, Koreja 0-3

D grupa: Kolumbija – Spānija 38:75, Vācija – Japāna 67:74. Vācija – Kolumbija 60:67, Spānija – Japāna 79:65, Kolumbija – Japāna 58:69, Vācija – Spānija 49:56. Situācija tabulā: Spānija 2-0, Japāna 2-1, Kolumbija 1-2, Vācija 0-2

Astotdaļfinālā 24. jūlijā: Latvija – Mali, Austrālija – Kolumbija, Ķīna – Mozambika, Spānija – Koreja, Kanāda – Argentīna, ASV – Vācija, Beļģija – Taizeme, Ungārija – Japāna.