U19 Pasaules kauss: Latvijai otrā uzvara

21.07.2019

Dalīties

Latvijas U19 sieviešu izlase (2000./2001.dzimšanas gads) svētdien, 21. jūlijā, Taizemes galvaspilsētā Bangkokā U19 Pasaules kausa izcīņas otrajā spēlē pārspēja Taizemes komandu – 74:57 (20:13, 32:32, 52:43). Grupas turnīra pēdējā spēlē otrdien plkst.10:15 latvietes spēlēs ar Mozambikas izlasi, kas otrajā kārtā ar 59:60 zaudēja Kanādai. Uzvara vai pat zaudējums ar ne vairāk kā 5 punktu starpību nodrošinās 1. vietu. Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no B grupas vienībām (Beļģija, Ķīna, Mali, Argentīna). Uzvarētājas cīnīsies par 1., zaudētājas – par 9.vietu.

Mājinieču komanda jau spēles pirmajās minūtēs atgādināja, ka “basketbolu tagad pasaulē prot spēlēt visi” – 0:8. Tiklīdz Latvijas komanda sāka spēlēt disciplinēti, mērķtiecīgi un taktiski prātīgi, izpaudās latviešu pārsvars augumos un meistarībā (29:18 – 14.). Toties par paviršību, nepacietību un nepārdomātiem lēmumiem tika “samaksāts” ar intrigas atjaunošanos (32:37 – 23.). Taizemes izlasei gan nebija jaudas, lai izmantotu latviešu “dāvanas” un jau otrā puslaika vidū pazuda šaubas par Latvijas komandas uzvaru.

Latvijas komandai tikai neliels pārsvars cīņā pie groziem (48-43), krietni efektīvāki divpunktu metieni (18/33 – 12/36), vairāk soda metienu ar viduvēju precizitāti (11/21 – 9/14) un neefektīvi mēģinājumi apšaudīt pretinieču grozu no tālienes (9/33 – 8/29).

Laurai Melderei 25 punkti un 9 bumbas, Jetei Nullei 11.

U19 sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Graudiņš:

“Galvenais uzdevums izpildīts – izcīnīta uzvara un tabulā ierakstīti 2 punkti. Par spēles kvalitāti gandarījums bija tikai īsās epizodēs. Skaidrs, ka sniegums jāuzlabo, ja gribam te izcīnīt vēl kādu uzvaru.

Taizemes komanda spēlēja tieši tā, kā gaidījām. Piedevām sākumā trāpīja vairākus grūtus metienus, iegūstot papildus enerģiju un pārliecību. Protams, brīdinājām spēlētājas, ka nedrīkst ļaut mājiniecēm ieskrieties, taču pirmās kārtas rezultāti zemapziņā darīja savu un pirmajā puslaikā izskatījās, ka ceram uzvaru saņemt dāvanā nevis to izcīnīt.

Lielais tālmetienu skaits pats par sevi nav nekas slikts. No brīvām pozīcijām ir jāmet un daudzi metieni bija loģiski. Taču precizitāte, protams, neapmierināja. Lielajā pārtraukumā akcentējām, ka vairāk jācenšas spēlēt uz groza apakšu un visumā tas tika izdarīts. Paldies Laurai (Melderei), kura veiksmīgi izmantoja partneru piespēles. Tādu varētu būt vēl vairāk, taču pret blīvu aizsardzību iespēlēt bumbu centram nav viegli un jūtams, ka daudzām mūsu spēlētājām sporta skolās nav bijusi iespēja attīstīt šīs iemaņas, jo nav izteiktu centra spēlētāju.

Priekšā spēle ar Mozambikas izlasi. Redzējām, kā viņas uzvar Taizemi, izpētīsim spēli ar Kanādu, kurā afrikānietes zaudēja tikai ar 59:60. Viegli nebūs.”

23. jūlijā 10:15 Latvija – Mozambika

B grupa: Mali – Argentīna 52:55, Beļģija – Ķīna 64:52, Ķīna – Mali 72:62, Argentīna – Beļģija 43:69. Situācija tabulā: Beļģija 2-0, Ķīna 1-1, Argentīna 1-1, Mali 0-2

C grupa: ASV – Austrālija 79:56, Ungārija – Koreja 92:68, Koreja – ASV 67:89, Austrālija – Ungārija 81:71. Situācija tabulā: ASV 2-0, Austrālija 1-1, Ungārija 1-1, Koreja 0-2

D grupa: Kolumbija – Spānija 38:75, Vācija – Japāna 67:74. Vācija – Kolumbija 60:67, Spānija – Japāna 79:65. Situācija tabulā: Spānija 2-0, Japāna 1-1, Kolumbija 1-1, Vācija 0-2

Astotdaļfinālā 24. jūlijā savā starpā spēlēs Aun B grupu, C un D grupu komandas. Astotdaļfināla uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8. vietu, zaudētāji – par 9.-16. vietu.