U19 Pasaules kauss: atklāšanas spēlē pieveikta Kanāda

20.07.2019

Dalīties

Latvijas U19 sieviešu izlase (2000./2001.dzimšanas gads) sestdien, 20. jūlijā, Taizemes galvaspilsētā Bangkokā U19 Pasaules kausa izcīņas pirmajā spēlē pārspēja FIBA Amerikas zonas vicečempiones Kanādas juniores – 65:54 (15:11, 31:27. 48:38).  A grupas turnīrā latvietes svētdien plkst.10:15 spēlēs ar Taizemes komandu, otrdien plkst.10:15 – ar Mozambikas izlasi.. Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no B grupas vienībām (Beļģija, Ķīna, Mali, Argentīna). Uzvarētājas cīnīsies par 1., zaudētājas – par 9.vietu.

Pirmajās minūtēs spēlē ātrāk iejutās kanādietes (2:7), taču jau pirmās ceturtdaļas vidū Latvijas komandai bija sakārojusi aizsardzību, neļaujot pretiniecēm izmantot augumu pārsvaru soda laukumā. Savukārt pirmie precīzie tālmetieni iekustināja mūsu vienības uzbrukumu. Vadība tika pārņemta, izvirzoties vadībā ar 12:11 un tā vairs netika atdota līdz pat spēles beigām, izšķirošo pārsvaru panākot ceturtās ceturtdaļas sākumā – 52:37.

Visā spēlē gan zaudējums cīņā par atlecošajām bumbām (38-44), toties krietni mazāk kļūdu (16-23). Latvijas komandai labāka precizitāte metienos no spēles (divpunktnieki 14/38 – 14/41, trīspunktnieki 7/21 – 3/14) un līdzsvars soda metienos (16/23 – 17/26).

Laukumā tika visas 12 basketbolistes, punktu izteiksmē lielāko ieguldījumu deva Elizabete Zumenta (13), Māra Mote (13), Nikola Ozola (12) un Laura Meldere (11+11 atl.).

U19 sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Graudiņš:

“Zinājām, ka Kanāda izlases līderes ir augumos lielas un pretinieces centīsies to izmantot, spiežoties uz groza apakšu. Aizsardzībā zināmā mērā riskējām, atstājot brīvākas rokas viņu ārējai līnijai, taču risks attaisnojās. Kanādietes no tālienes meta samērā maz, jo nav gatavas to darīt. Savukārt soda laukumā izdevās viņas apturēt. Turklāt, lai arī skaitļi rāda, ka grozu zaudējām, kopumā pietiekami labi atbloķējām pretinieču garās spēlētājas un pie mūsu groza viņas pie atkārtoties metieniem tika reti.

Iespējams, mūsu sākumsastāvs ar Aleksu Purmali un Betiju Rudzīti basketbola zinātājus pārsteidza, taču sasniedzām vairākus mērķus. Spēlētāju maiņas pastiprināja komandas spēli, debitantes, kurām nav šāda līmeņa pieredzes, ātrāk tika galā ar starta stresu un palīdzēja komandai, turklāt pārliecinājāmies, ka katrai potenciālajai līderei aiz muguras ir spēlētāja, kas var viņu nomainīt.

Pēc spēles meitenēm pateicu, ka priecāties varam tikai piecas minūtes, jo turnīrs tik tikko sācies. Labi, ka uz pozitīvas nots, bet visas galvenās cīņas vēl priekšā. Par Taizemes komandu pagaidām ir tikai statistikas informācija. Uz daudzu pretinieču fona mūsu komanda te izskatās maziņa, bet taizemietes ir vēl mazākas. Būtu loģiski, ja viņas censtos spēlēt pēc iespējas ātrāk un agresīvi segtu mūsu ārējās līnijas spēlētājas, lai neļautu organizēti izmantot mūsu augumu pārsvaru. Noskatīsimies spēli Taizeme – Mozambika un gatavosimies nākamajai cīņai.”

D grupa: Kolumbija – Spānija 38:75, Vācija – Japāna 67:74

Astotdaļfinālā 24. jūlijā savā starpā spēlēs Aun B grupu, C un D grupu komandas. Astotdaļfināla uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8. vietu, zaudētāji – par 9.-16. vietu.