Visi jaunumi

Apstiprināts LBS Ētikas kodekss un LBS Ētikas komisijas nolikums

06.11.2023

Dalīties

Latvijas Basketbola savienības valdes 2. novembra sēdē apstiprināts “Biedrības “Latvijas Basketbola Savienība” Ētikas kodekss.”

Kodekss veidots ņemot vērā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) un Starptautiskās Olimpiskās komitejas deklarētos sporta organizēšanas principus, kā arī apzinoties nepieciešamību pēc vienotām vadlīnijām, lai veicinātu godīgumu basketbola organizāciju darbā, sacensībās un basketbola sabiedrības dalībnieku savstarpējās attiecībās.

LBS prezidents Raimonds Vējonis: “Basketbola turnīru un spēļu norisi reglamentē FIBA noteikumi, tomēr praksē saskaramies ar situācijām, kurās nepietiek ar juridisko reglamentāciju. Lai īpaši uzsvērtu ētikas normu nozīmi Latvijas basketbola sabiedrības dzīvē, esam izstrādājuši LBS Ētikas kodeksu. Aicinu gan mūsu biedrus, gan cilvēkus, kuriem rūp Latvijas basketbols ar to iepazīties un ikdienā ievērot tajā ietvertos principus.”

LBS Ētikas kodekss stājas spēkā 2023. gada 6. novembrī līdz ar tā publicēšanas brīdi. Ētikas komisija tiks izveidota pēc 25. novembrī paredzētajām LBS prezidenta un padomes vēlēšanām.

LBS Ētikas kodekss un LBS Ētikas komisijas nolikums publicēti www.basket.lv/lbs/dokumenti