Izcils basketbola teorētiķis un praktiķis. Leģendārās sieviešu komandas Rīgas TTT izveidotājs un pirmais treneris, veiksmīgi vadījis arī vīriešu komandu Rīgas VEF. Ilggadējs Latvijas Basketbola federācijas Treneru padomes vadītājs.
Dzimis 1921.gada 6.maijā, miris 1998.gada 17.decembrī
Trīskārtējs Latvijas čempions “Starts” (1943., 1944.) un LVU (1950.) sastāvā.
No 1958. līdz 1962.gadam Rīgas TTT vecākais treneris. Lielākie panākumi – 3 reizes izcīnīts Eiropas valstu čempionvienību kauss (1960-1962), 3 reizes uzvarēts PSRS čempionātā (1960-1962).
No 1950. līdz 1963.gadam Latvijas PSR sieviešu izlases vecākais treneris, vadījis komandu 66 spēlēs. Lielākie panākumi – 1.vieta PSRS tautu 3.spartakiādē (1963.), 2.vieta PSRS tautu 1.spartakiādē (1956).
No 1964. līdz 1968.gadam Rīgas VEF galvenais treneris. Lielākais panākums – 3.vieta PSRS čempionātā (1966).
No 1964. līdz 1967.gadam un 1988.gadā – Latvijas PSR vīriešu izlases vecākais treneris, vadījis komandu 58 spēlēs.
Ilggadējs Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta mācību spēks (vecākais pasniedzējs, docents). Zinātņu doktors basketbolā. No 1971. līdz 1992.gadam Latvijas Basketbola federācijas treneru padomes priekšsēdētājs.
Vairāku mācību grāmatu autors.
„Ļoti attapīgs, mierīgs un neuztraucams taktiķis,” tā laikraksts “Sporta Pasaule” par Oļģertu Altbergu rakstīja jau 1939. gadā, kad Liepājā dzimušajam jauneklim bija tikai 18 gadu. Laika gaitā viņš šīs īpašības attīstīja tālāk, īstu briedumu sasniegdams trenera amatā, kuram pievērsās jau 26 gadu vecumā.
Altberga vadībā Latvijas sieviešu komandas guva pirmos panākumus Padomju Savienības sacensībās. 1952.gadā Rīgas “Daugava” ieguva 5.vietu PSRS čempionātā, 1956.gadā Latvijas PSR izlase izcīnīja sudraba medaļas PSRS tautu pirmajā spartakiādē, bet 1958.gadā “Daugava” izcīnīja bronzas medaļas lielvalsts čempionātā. Dažus mēnešus vēlāk šī komanda nonāca Rīgas Tramvaju un trolejbusu tresta paspārnē, iegūstot jaunu nosaukumu – TTT.
Basketbols Altbergam bija ne tikai spēle, bet gan vesela zinātne, kas ietvēra sportistu sagatavošanas, kā arī individuālās tehnikas un kolektīvās taktikas vissmalkākās nianses. Sadarbība uzbrukumā, dažādi aizsardzības veidi, visefektīvākā cīņa pie groza, pareiza kāju darbība… Spožās teorētiķa dotības — ilggadējs pasniedzēja darbs Latvijas Valsts fizkultūras institūtā, zinātņu doktora disertācija, Basketbola federācijas treneru padomes vadītājs, daudzu publikāciju autors — viņā apvienojās ar gana stingru praktiķa tvērienu.
Interesanti, ka TTTkomandas trenera (ne tikai galvenā, bet arī vienīgā!) pienākumus Altbergs pildīja sabiedriskā kārtā, atteikdamies no piedāvātās simboliskās algas, lai vienlaikus drīkstētu strādāt pasniedzēja darbu institūtā. „Mana dzīve vienmēr bijusi cieši saistīta ar basketbolu. Tik cieši, ka sporta zāle man bijusi tikpat kā otrās mājas. Treniņš, kurā varu atklāt ko jaunu, nekad mani nenogurdina. Gribas vēl un vēl izjust to lielisko brīdi, kad rasts kaut kas jauns komandas tālākai izaugsmei,” Altbergs grāmatā TTT atklājis savas dzīves kredo.
Viņam bija izdevies uzķert sieviešu basketbola jaunākās modes tendences un TTT komanda drīz pati kļuva par to noteicējām. Kā visi novatori un par savām spējām pārliecināti cilvēki, arī Altbergs savus atklājumus neturēja zem pūra, laikrakstu slejās dāsni dalīdamies atziņās. „Kur tad ir komandu atšķirība un kas pašreiz ietekmē panākumus PSRS labāko sieviešu basketbola komandu sacensībā? Lūk īsa atbilde: temps un cīņa pie groza. Uzturēt augstu tempu visu spēles laiku piecām spēlētājām nav iespējams. Vēl neiespējamāk ir to veikt sešas dienas pēc kārtas. Tāpēc rezervistēm jābūt līdzvērtīgām pamatsastāva spēlētājām vai, pareizāk sakot, pamatsastāvā jābūt nevis piecām, bet pēc iespējas lielākam skaitam spēlētāju. TTT vienība katrā spēlē apmēram vienlīdzīgi izmantoja astoņas spēlētājas, turklāt arī pārējās trīs atsevišķos brīžos ieradās laukumā pat tādos momentos, kad spēles iznākums vēl nebija izšķirts. Tas apstāklis, ka komandā ir trīs gara auguma spēlētājas, ļāva pielietot dažādus taktikas variantus un saglabāt šīs spēlētājas līdz spēles beigām. Cīņā pie groziem TTT kopumā ieguva 199 bumbas, atstājot sāncensēm 144.” Vēl ilgi pirms basketbola statistikas triumfa gājiena Altbergs ar precīziem skaitļiem izanalizēja komandu sniegumu visos spēles komponentos, nepaļaudamies tikai uz vizuālajiem novērojumiem un intuīciju.
Altbergs pēc rakstura nebija diktators, toties ar smalka humora palīdzību prata uzturēt stingru disciplīnu gan sadzīvē, gan laukumā, prata saliedēt monolītā komandā 12 raksturos atšķirīgas spēlētājas un izmantot katras trumpjus. Viņš uzskatāmi pierādīja, ka basketbols ir prāta spēle, kurā uzvar gudrākais, nevis garākais vai stiprākais.
Viņa vadībā TTT komanda pa trim reizēm uzvarēja Eiropas kausa izcīņā un PSRS čempionātā. Pēc tam Altbergs vairākus gadus vadīja VEF vīriešu meistarkomandu, bet vēlāk ilgus gadus audzināja jaunos trenerus gan strādādams par pasniedzēju Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtā, gan vadīdams Latvijas Basketbola federācijas Treneru padomi.