“Vega 1/Liepāja” pirmo reizi vēsturē sasniedz Latvijas finālu

14.02.2017

Dalīties

Piecas spēles deviņās dienās ar vairākiem gariem pārbraucieniem – tāds bija Liepājas “play-off” grafiks līdz 13. aprīlim. Trīs cīņu dienas Tallinā tika atalgotas ar komandas vēsturē pirmajām medaļām Latvijas un Igaunijas līgā, taču priekšā gaidīja vēl, minimums, četras spēles.

Trešdien liepājnieces satika motivētu un mobilizētu pretinieku. “TTT juniores” pirmajā puslaikā dominēja soda laukumā (20-2) un perimetra iekšienē guva par 14 punktiem vairāk (2p 12/25 pret 5/12), turklāt Digna Strautmane sameta 16 punktus.

Junioru cīņas sparam “Vega 1/Liepāja” pretī lika kolosālu apņēmību un izcilu precizitāti tālmetienos. Divdesmit minūšu laikā viešņas iemeta 8 no 15 tālmetieniem. Kristīna Petermane realizēja 4 no 5 mēģinājumiem, savukārt Kristīne Silarāja trāpīja 3 no 5 metieniem – 41:31.

Trešās ceturtdaļas sākumā Dita Rozenberga skaistā garāmgājienā guva pirmos divus punktus spēlē – 43:31. Minūti vēlāk viņa neveiksmīgi piezemējās pretinieču laukuma pusē un savainoja labās kājas potīti, ar trenera un tiesneša palīdzību būdama spiesta atstāt laukumu.

Kā jau tas šosezon daudzas reizes noticis, kolēģes dalījās atbildībā. Ilze Jākobsone un Daiga Līne iemeta vairākus tālmetienus, uz brīdi panākot 15 punktu pārsvaru. “TTT juniores” nepadevās un turpināja cīnīties, parūpējoties par vienu no aizraujošākajām spēlēm, kuras iznākums nebija zināms līdz pēdējai minūtei.

Pusfināla otrā spēle, 13. aprīlis, “Elektrum” Olimpiskais centrs

TTT juniores – Vega 1/Liepāja 60:70 (15:27, 16:14, 12:13, 17:16)
TTT juniores: Strautmane 22 (2p 9/17, 3p 1/3, 1p 1/3; 9ab, 8ip), Džarcāne 12 (3rp), Šepte 8 (6ab), Kudule 7 (5rp), Kļaviņa 4, Einere 4, Sprudzāne 3, Svenne, Salceviča, Ozola, Dreimane. Galvenais treneris Ainārs Čukste. Trenere Līga Bergvalde.
Vega 1/Liepāja: Petermane 19, Silarāja 17 (8ab, 7rp), Vītola 15 (12ab), Jākobsone 6 (8rp), Lipe 6, Līne 5, Rozenberga 2, Gertsone 2; Meilus, Lībeka, Ķergalve, Narubina. Galvenais treneris Armands Misus.
Tiesneši: Kārlis Rutkovskis, Juris Brūveris, Einārs Tukišs.
Komisāre Ilze Gūtmane.
Sērijā 0-2.

Izspēles kārtība

Izslēgšanas spēles sākās otrdien, 5. aprīlī, un turpināsies līdz, maksimums, 30. aprīlim. Pusfinālos un sērijā par trešo vietu cīņa notiek līdz divām uzvarām, finālā – līdz trīs uzvarām.

Finālsērija sāksies trešdien, 20. aprīlī. Nākamās spēles notiks 23., 26., ja nepieciešams, 28. un 30. aprīlī. Cīņa par bronzas godalgām startēs ceturtdien, 21. aprīlī. Sērija turpināsies 24. un, ja nepieciešams, 27. aprīlī.

Izslēgšanas spēlēs būs vēl viens pārtraukums. “TTT Rīga” basketbolistes 16. un 17. aprīlī Daugavas sporta namā cīnīsies par Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas (EEWBL) pirmo titulu.

Vēsture

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām notiek 25. reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinās 21. reizi. TTT rēķinā ir 14 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015). RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir Cēsīm (2009, 2012, 2013), pa vienam – “TTT Rapa” (1999) un “Avantis/Turība” (2006).