Visi jaunumi

Edgars Šneps vadīs FIBA Sacensību komisiju, Raimonds Vējonis darbosies 3×3 basketbola komisijā

27.09.2023

Dalīties

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) centrālā valde apstiprinājusi FIBA komisiju un darba grupu sastāvu 2023.-2027. gada ciklam.

Bijušais Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps apstiprināts Sacensību komisijas vadītāja amatā un pārraudzīs četras autonomas jomas: vīriešu nacionālo izlašu sacensības (priekšsēdētāja vietnieks Džims Tūlejs no ASV), sieviešu nacionālo izlašu sacensības (priekšsēdētāja vietniece Paskāla Mugvaneza no Ruandas), jauniešu sacensības (priekšsēdētāja vietnieks Peters Bodnars no Ungārijas) un klubu sacensības (priekšsēdētāja vietnieks Serhans Antaljali no Turcijas).

3×3 basketbola komisijā (vadītāja – Karmena Tokala no Rumānijas) iekļauts arī Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis

Tehnisko komisiju vadīs Eleonora Rangulova (Bulgārija), Juridisko komisiju – Ērika Dai (Filipīnas), Spēlētāju komisiju – Dirks Novickis (Vācija), Finanšu komisiju – Ingo Veiss (Vācija), Medicīnas komisiju – Pīters Hārkorts (Austrālija).

FIBA komisijām ir padomdevēju statuss, savās atbildības jomās apkopojot un izstrādājot idejas un priekšlikumus, par kuriem lēmumus pieņem FIBA centrālā valde.

Preses ziņojumā īpaši uzsvērts, ka ievērots līdzsvars starp visu zonu, kā arī dzimumu pārstāvniecību. Komisiju darbā iesaistītas tādas zvaigznes kā Eiropas sieviešu čempionāta MVP Sonja Vasiča un Dirks Novickis.