Čempionu līga: piektdien plkst.19 “VEF Rīga” cīņa par vietu Top16 (TV3 Sport Open”)

20.01.2022

Dalīties

Piektdien, 21. janvārī, Čempionu līgas pārspēļu sērijās otrajā mačā tiksies ar Francijas komandu “JDA Dijon”. Spēles sākums plkst.19, tiešraidē to tramslēs TV3 Sport Open. Pirmajā spēlē Francijā rīdzinieki zaudēja ar 77:84. Cīņa sērijā rit līdz divām uzvarām, labākā komanda piedalīsies Top16 kārtas grupas turnīrā.

4. janvārī Dižonā “VEF Rīga” labi sāka (5. minūtē 14:3), 29. minūtē vēl bija vadībā (56:54), bet pēdējā ceturtdaļā iniciatīva piederēja mājiniekiem. 36 minūtē 64:74, pēdējā minūtē izdevās pretiniekiem pietuvoties līdz 77:80, tomēr uzvarēja mājinieki.

“VEF Rīga” cīņā ar atlētiskajiem pretiniekiem bija izdevies nodrošināt relatīvu līdzsvaru soda laukumā (punkti 24-26, atlēkušās bumbas 31-37), toties daudz punktus mājinieki guva pēc viesu kļūdām (10-18). Artis Ate guva 19 punktus (3p. 4/8), Māris Gulbis 15 (4/5), Iļja Gromovs un Anrijs Miška pa 11. Tradicionālie līderi nospēlēja neveiksmīgi – atbildes mačā “VEF Rīga” bija rezerves progresam.

Sērijas ritmu izjauca pandēmija, atbildes spēli Rīgā no 11. janvāra vispirms pārceļot uz 18., bet tad uz 21. janvāri. Iespējamās trešās spēles datums tiks precizēts. Jau 25. janvārī paredzēts sākt Top16 turnīru, kurā pāra “JDA Dijon” – VEF Rīga” uzvarētājiem paredzēta vieta I grupā – kopā ar “MHP Riesen Ludwigsburg” (Vācija), Stambulas “Galatasaray” (Izraēla) un “Hapoel U-NET Holon” (Izraēla).