Visi jaunumi

Baltijas jūras kauss: kadetiem pirmā, kadetēm un abām junioru komandām otrās vietas

05.01.2024

Dalīties

Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā Latvijas U16 un U18 izlases piektdien, 5. janvārī, spēlē ar Igaunijas komandām. Vasarā Eiropas čempionātos A divīzijā spēlēs visas četras Latvijas un Somijas komandas, kā arī Zviedrijas U16 meitenes un U18 puiši.

U16 meitenes: Latvija – Igaunija 102:43 (23:11, 49:21, 74:36)

Somijas kadetes ar pārliecinošu uzvaru pār Zviedriju (98:64) nodrošināja pirmo vietu, latvietēm atstājot iespēju finišēt otrajā pozīcijā. Tas arī tika izdarīts, pārspējot Igaunijas komandu visos basketbola elementos. Atlēkušās bumbas 58-30, kļūdas 23-37, trīspunktnieki 9/23 – 1/13.

Dārta Veidere guva 17 punktus, Sindija Miščenko 16 (6 piespēles), Aleksa Skudra 14, Marta Ploriņa 13

Citās spēlēs: Latvija – Somija 74:81, Zviedrija – Igaunija 91:67, Latvija – Zviedrija 90:53, Somija – Igaunija 109:55, Somija – Zviedrija 98:64.

Noslēguma tabula: Somija 3-0, Latvija 2-1, Zviedrija 1-2, Igaunija 0-3.

Latvijas komandas labākās spēlētājas balvu saņēma Marta Ploriņa.

U16 puiši: Latvija – Igaunija 85:78 (21:20, 38:39, 64:60)

Abas komandas bija diezgan pārliecinoši uzvarējušas pirmajos mačos un savstarpējā cīņā noskaidroja turnīra uzvarētājus.

Sižets bija atbilstošs spēles statusam – vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Mazliet biežāk neliels pārsvars bija latviešiem, kuri 27. minūtē panāca 62:51. Taču piecas minūtes vēlāk cīņa par uzvaru sākās no gala (64:66). Divarpus minūtes pirms spēles beigām tuvāk panākumam bija mājinieki (73:78), bet atlikušajā laikā punktus guva tikai Latvijas komanda – Rolands Lavrinovičs, Ričards Aizpurs un Raivo Kudrjavcevs panāca 85:78.

Visā spēlē Latvijai vairāk atlēkušo bumbu (53-40) un kļūdu (27-15), kā arī tālmetienu (7/23 – 3/17) un soda metienu (28/42 – 15/28).

Ričards Aizpurs guva 27 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Raivo Kudrjavcevs 18+6, Rihards Čerņevskis 11, Bruno Jēkabsons 10.

Noslēguma tabula: Latvija 3-0, Igaunija 2-1, Zviedrija 1-2, Somija 0-3.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Ričards Aizpurs, Latvijas komandas labākā spēlētāja balva – Raivo Kudrjavcevam.

U18 meitenes: Latvija – Igaunija 100:47 (21:14, 40:32, 72:39)

Otrajā puslaikā Latvijai nospiedošs pārsvars, otrā vieta tika izcīnīta vairāk nekā pārliecinoši.

Vairāk atlēcošo bumbu (56-28), mazāk kļūdu (20-33), laba tālmetienu precizitāte (14/37 – 3/18).

Esterei Petrus 23 punkti, Kitijai Muzikantei 17, Annijai Brencei 14+6 piesp., Madarai Šmitei 11.

Par komandas vērtīgāko spēlētāju atzīta Marta Kaupmane.

U18 puiši: Latvija – Igaunija 68:53 (18:10, 33:21, 52:39)

Somijas izlase jau bija nodrošinājusi pirmo vietu, latvieši ar mājiniekiem cīnījās par otro.

Pirmajā ceturtdaļā ieguvuši pārsvaru, Latvijas basketbolisti to saglabāja visā spēles gaitā, neļaujot mājiniekiem pietuvoties tuvāk par 6-7 punktiem.

Latvijas komanda uzvarēja cīņā pie groziem (49-38) un mazliet precīzāk uzbruka no visām distancēm.

Kristers Skrinda guva 16 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, Rūdis Donis 13+9 atl., Pauls Katlaps 13+6 piespēles, Rolands Šulcs 10.

Noslēguma tabula: Somija 3-0, Latvija 2-1, Igaunija 1-2, Zviedrija 0-3.

Latvijas komandas vērtīgākais spēlētājs – Kristers Skrinda.